Klif Orłowski

Rezerwat Kępa Redłowska

Jest to stromy, charakterystyczny brzeg morski znajdujący się na granicy dzielnic Orłowa z Redłowem. Klif należy do Rezerwatu Kępy Redłowskiej i stopniowo aczkolwiek nieregularnie oddaje swoją część morzu. W latach 1964-1971 było to ok. 1 m na rok, obecnie to tylko kilkanaście cm rocznie. Jest to zjawisko unikalne w skali Polski. Rozciąga się on na długości 650 m. Zbocza klifu pokryte są przez różnorodną i niezwykle rzadką roślinność – w tym także gatunkami chronionymi.

Teatr na plaży

Teatr  powstał  stosunkowo niedawno, bo w 1996 r.. Stało się to dzięki inicjatywie byłej dyrektor Teatru Miejskiego im. Witolda Gombrowicza w Gdyni - Juli Wernio. Od tamtej pory co roku w sezonie letnim (lipiec i sierpień) wystawiane są tam przedstawienia teatralne, wieczory kabaretowe, recitale piosenek i inne ciekawe, plenerowe imprezy artystyczne. Podczas uczestniczenia w wydarzeniach kulturalnych, znajdujemy się jednocześnie na łonie natury, tuż przy samym morzu – słysząc szum fal i pisk mew.

Promenada Królowej Marysieńki

Jest to tak zwany deptak orłowski, czyli nadmorska trasa spacerowa prowadząca od ul. Przebendowskich do mola orłowskiego. Spacerując tą trasą można zobaczyć niezwykła panoramę  Zatoki Gdańskiej, a przy dobrej pogodzie również, Półwysep Helski. Na deptaku stoi słynny pomnik gen. Orlicz- Dreszera.

A skąd właśnie taka nazwa? Królowa Marysieńka była żona króla Jana III Sobieskiego , który był jednym z właścicieli Pałacu w  Kolibkach (o którym dalej).

Molo Orłowskie

Molo wybudowane zostało w 1934 roku przez Kompanię Szkolną Batalionu Mostowego Wojska Polskiego z Modlina. Miało ono wówczas aż 420 metrów długości i 6 metrów szerokości. Niestety zimą 1949 roku sztorm zniszczył bezpowrotnie ponad połowę konstrukcji. Kilka lat później odremontowano pozostałą część molo, która ma obecnie 180m długości. Na molo można usiąść, odpocząć na nowo postawionych ławkach, oświetlonych, stylowymi lampami oraz podziwiać przy tym nadmorski krajobraz. Korzystać z  molo może każdy -wstęp jest bezpłatny.

Plaża w Gdynia Orłowo

Plaża w Gdyni Orłowo jest szeroka i piaszczysta. Jest jedną z najczystszych plaż  w tym rejonie. Na szerokości 100 metrów - przy Teatrze na plaży, plaża jest strzeżona i bezpieczna. Nie jest tutaj tłoczno, jak na pobliskiej plaży w Sopocie.

Mniejsza ilość turystów, powoduje  większy spokój i zaciszność tej plaży. Spacerując brzegiem morza, w kierunku południowym możemy dojść  do Sopotu i Gdańska.